Архів
Передплата
Ви можете передплатити часопис "Народознавчі зошити" на сайті передплатного агенства "Укрінформнаука".

« 2017. № 5 (137)

Народознавчі зошити. 2017. № 5 (137). С. 1038—1046

УДК: 721:7 034.7 (477.83/.86)

DOI https://doi.org/10.15407/nz2017.05.1038

САДОВО-­ПАРКОВЕ МИСТЕЦТВО: СТРУКТУРА, ФУНКЦІЇ, СТИЛЬОВІ ОЗНАКИ

Тарас Вікторія Ярославівна — кандидат архітектури, старший науковий співробітник, докторант Інституту народознавства

Національної академії наук України

проспект Свободи, 15, м. Львів, 79000, Україна

Контакти: (067)2703221; e-mail: ina@mail.lviv.ua

Анотація: Розглядається поняття стилю, стилізації, моди та типології в садово-­парковому мистецтві. Визначені базові терміни. Показано тяглість розвитку садово-­паркового мистецтва.

Ключові слова: садово-­паркове мистецтво, стиль, ланд­шафт­но­-планувальний уклад, ландшафтно-­планувальна компо­зиція, садово-­паркові закладення.

Надійшла 25.07.2017

Список використаних джерел

  1. Винкельман И. История искусства древности / И. Вин­кельман. — Ленинград, 1933.
  2. Винкельман И. Избранные произведения и письма / И. Винкельман. — Москва ; Ленинград, 1935.
  3. Виноградов И.И. Проблема авторства и теория стилей / И.И. Виноградов. — Москва, 1961. — С. 7.
  4. Winkelmann I.I. Geschichte der Kunst des Altertums / Win­kelmann Iohann Ioahim. — Wien : Wissenschaftliche Buch­gesellschaft ; Auflage : Nachdruck der Ausgabe, 1934. — 423 s.
  5. http://indasad.ru/landshaftniy­dizayn/istoricheskie­stili­oformleniya­sada.
  6. http://green­design.ho.ua/styles_s05.htm http://www.julsonscape.ru/news/ 38/37/sozdaem­sad­v­anglijs­kom­stile­zhivopisnaya­klassika.html.

читати публікацію»

Наші автори
Головний командир УПА Роман Шухевич у фольклорній прозі Яворівщини
Із великого масиву повстанського героїчного епосу, що його автор записав на Яворівщині, виділено й проаналізовано тематичну групу мотивів про Головного командира УПА Романа Шухевича. Переважна більшість цих творів виникла й стала активно побутувати вже в часи відновленої у 1991 р. української державності, оскільки тепер з’явилися сприятливі для цього умови. Майже усі зафіксовані у цій місцевості народні оповідання про Р. Шухевича виводяться із поетичного вимислу, що засвідчує вагоме суспільно-політичне й художньо-естетичне значення цієї особи. Сам генерал постає в образі опоетизованого й уславленого національного героя — ідеалізованого борця за самостійну Україну, улюбленця широких народних мас.
Читати »

Феміністська парадигма в культурній та соціальній антропології: західний досвід
У статті представлено докладний критичний огляд класичних праць в ділянці феміністської антропології; авторка висвітлює процес становлення та розвитку феміністської методології в культурній та соціальній антропології Західної Європи та США. Авторка послідовно висвітлює та порівнює ідеї, погляди та аргументи провідних дослідників, аналізує сутність наукових дискусій навколо ключових тем феміністського аналізу культури (про причини та механізми субординації та маргіналізації жінок), простежує еволюцію основних понять та теоретичних підходів феміністської антропології протягом 1970—1990-х років. Стаття дозволяє зрозуміти витоки сучасних гендерних студій в етнографічних дослідженнях.
Читати »

Польові дослідження російських і білоруських етнологів та етнолінгвістів на теренах Полісся України у 1945—1980-х рр.
На великому літературному матеріалі комплексно охарактеризовано польові дослідження території Полісся України, проведені в 1945—1980-х рр. співробітниками російських і білоруських етнологічних осередків, а також московськими етнолінгвістами та представниками інших народознавчих центрів Росії, України та Білорусі у рамках реалізації програми «Полесского этнолингвистического атла­са». Особлива увага звернена на їхню географію, методику проведення, тематику та наукові результати.
Читати »