« 2018. № 5 (143)

Народознавчі зошити. 2018. № 5 (143). С. 1062—1068

DOI https://doi.org/10.15407/nz2018.05.1062

Надійшла 15.06.2018

ДОСЛІДНИЦЯ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА ОЛЕНА НИКОРАК

ORCID ID: https://orcid.org/0000-0001-7895-3379

Стельмащук Галина Григорівна, доктор мистецтвознавства, професор,

дійсний член — академік Національної академії мистецтв України,

завідувач кафедри історії і теорії мистецтв

Львівської національної академії мистецтв.

вул. Кубійовича, 38, 79011, м. Львів, Україна

Контакти:  e-mail: shpak.oksana@gmail.com

Анотація. Стаття присвячена 70-літньому ювілею української ученої, доктора мистецтвознавства, професора, провідного наукового співробітника Інституту народознавства НАН України Олени Никорак, науковий доробок якої становить вагомий внесок у вітчизняну етнологію та мистецтвознавство.

Ключові слова: ази етнографії та мистецтвознавства, відділ народних художніх промислів, доктор мистецтвознавства, професор, провідний науковий співробітник Інституту народознавства НАН України.

 

 

Наші автори
Особливості формування ідентифікаційного простору України наприкінці ХХ — на поч. ХХІ ст.: конфесійний аспект
У статті розглядаються особливості формування ідентифікаційного простору України кін. ХХ — поч. XXI ст., зокрема аналізуються перспективи участі Церкви у становленні української громадянської нації в умовах поліконфесійного суспільства. Автор намагається поєднати макроі мікропідходи, приділяючи особливу увагу аналізу повсякденного життєвого досвіду сучасних українців із широким використанням авторських емпіричних досліджень.
Читати »

Феміністська парадигма в культурній та соціальній антропології: західний досвід
У статті представлено докладний критичний огляд класичних праць в ділянці феміністської антропології; авторка висвітлює процес становлення та розвитку феміністської методології в культурній та соціальній антропології Західної Європи та США. Авторка послідовно висвітлює та порівнює ідеї, погляди та аргументи провідних дослідників, аналізує сутність наукових дискусій навколо ключових тем феміністського аналізу культури (про причини та механізми субординації та маргіналізації жінок), простежує еволюцію основних понять та теоретичних підходів феміністської антропології протягом 1970—1990-х років. Стаття дозволяє зрозуміти витоки сучасних гендерних студій в етнографічних дослідженнях.
Читати »

Хто ж записав «Народнїй калєндар у Ровенськім повітї Волинської губернії»?
На основі аналізу наукового доробку і творчого шляху Василя Доманицького доводиться: дослідник ніколи не відвідував Рівненський повіт Волинської губернії, отже й не збирав етнографічні та фольклорні матеріали на його території. «Народнїй калєндар у Ровенськім повітї…» та інші етнографічні праці, що стосуються традиційно-побутової культури населення цього краю, вчений підготував на основі народознавчих джерел, які в середині XIX ст. зібрав Василь Абрамович — священик села Яполоті, нині Костопільського району Рівненської області.
Читати »