« 2018. № 2 (140)

Народознавчі зошити. 2018. № 2 (140). С. 436–440

УДК 745.52 (= 161.2) “21”

DOI https://doi.org/10.15407/nz2018.02.436

Надійшла 22.02.2018

ШЛЯХИ АКТУАЛІЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАРОДНОЇ ВИБІЙКИ У ХХІ СТОЛІТТІ

Дутка Романа Миколаївна, кандидат мистецтвознавства,

науковий співробітник,

Інститут народознавства Національної академії наук України,

відділ народного мистецтва,

Львів-центр, проспект Свободи, 15, 79000, м. Львів, Україна

Контакти: e-mail: ina@mail.lviv.ua

 Анотація. Зауваги до теми конференції, способи залучення народної вибійки до сучасної мистецької практики, досвід львівського промислового жіночого кооперативу «Українське Народне Мистецтво».

Ключові слова: вибійчані тканини, актуалізація традиції, Львів, кооператив «Українське Народне Мистецтво».

Список використаних джерел

  1. Пастернакова М. Міжнародна виставка ремесла в Берліні / Марія Пастернак // Нова Хата. — 1938. — Ч. 17—18. — С. 4.
  2. Четвертий вечір народної ноші / ред. стаття // Нова Хата. — 1938. — Ч. 6. — С. 13.

читати публікацію»

Наші автори
Феміністська парадигма в культурній та соціальній антропології: західний досвід
У статті представлено докладний критичний огляд класичних праць в ділянці феміністської антропології; авторка висвітлює процес становлення та розвитку феміністської методології в культурній та соціальній антропології Західної Європи та США. Авторка послідовно висвітлює та порівнює ідеї, погляди та аргументи провідних дослідників, аналізує сутність наукових дискусій навколо ключових тем феміністського аналізу культури (про причини та механізми субординації та маргіналізації жінок), простежує еволюцію основних понять та теоретичних підходів феміністської антропології протягом 1970—1990-х років. Стаття дозволяє зрозуміти витоки сучасних гендерних студій в етнографічних дослідженнях.
Читати »

Особистісно-духовний розвиток засобами образотворчого мистецтва
У статті розглядається проблема втілення образу матері у творах образотворчого мистецтва з точки зору впливу на різні напрями особистісно-духовного розвитку людини. Зокрема, образ матері представлено у міфологічному, сакральному, мистецькому аспектах через репрезентацію відповідних творів образотворчого мистецтва (іконопис, живопис, скульптура). Зміст статті може успішно використовуватися студентами і викладачами різноманітних навчальних закладів у підготовці та проведенні занять з образотворчого мистецтва, а також у факультативній та позаурочній роботі.
Читати »

Хто ж записав «Народнїй калєндар у Ровенськім повітї Волинської губернії»?
На основі аналізу наукового доробку і творчого шляху Василя Доманицького доводиться: дослідник ніколи не відвідував Рівненський повіт Волинської губернії, отже й не збирав етнографічні та фольклорні матеріали на його території. «Народнїй калєндар у Ровенськім повітї…» та інші етнографічні праці, що стосуються традиційно-побутової культури населення цього краю, вчений підготував на основі народознавчих джерел, які в середині XIX ст. зібрав Василь Абрамович — священик села Яполоті, нині Костопільського району Рівненської області.
Читати »