« 2018. № 1 (139)

Народознавчі зошити. 2018. № 1 (139). С. 5–9

УДК 930.2:[94-057.4:001](477)С.Павлюк 

DOI https://doi.org/10.15407/nz2018.01.005

Надійшла 26.12.2017

УЧЕНИЙ І ОРГАНІЗАТОР НАУКИ

Кирчів Роман Федорович, вчений-фольклорист, етнолог і літературознавець, провідний науковий співробітник відділу етнології сучасності Інституту народознавства НАН України, доктор філологічних наук, професор, дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, академік Академії Наук Вищої школи, Заслужений діяч науки і техніки України

Львів-центр, проспект Свободи, 15, 79000, м. Львів, Україна

Контакти: Tel. (032) 297-01-57; e-mail: ina@mail.lviv.ua

Анотація. Стисло характеризується наукова діяльність Степана Павлюка, академіка Національної академії наук України, доктора історичних наук, професора, який сьогодні — в особливо продуктивному для вченого-гуманітарія віці.

 Ключові слова: новочасна методологія дослідження, науковий керівник, автора численних статей, монографії, директор Інституту народознавства НАН України.

Список використаних джерел

  1. Головацький Я. Велика Хорватія або Галичско-Кар­патська Русь / Я.Головацький // Писання М. Шашкевича, І. Вагилевича і Я. Головацького. — Львів, 1884. — С. 233.

читати публікацію»

Наші автори
Головний командир УПА Роман Шухевич у фольклорній прозі Яворівщини
Із великого масиву повстанського героїчного епосу, що його автор записав на Яворівщині, виділено й проаналізовано тематичну групу мотивів про Головного командира УПА Романа Шухевича. Переважна більшість цих творів виникла й стала активно побутувати вже в часи відновленої у 1991 р. української державності, оскільки тепер з’явилися сприятливі для цього умови. Майже усі зафіксовані у цій місцевості народні оповідання про Р. Шухевича виводяться із поетичного вимислу, що засвідчує вагоме суспільно-політичне й художньо-естетичне значення цієї особи. Сам генерал постає в образі опоетизованого й уславленого національного героя — ідеалізованого борця за самостійну Україну, улюбленця широких народних мас.
Читати »

Польові дослідження російських і білоруських етнологів та етнолінгвістів на теренах Полісся України у 1945—1980-х рр.
На великому літературному матеріалі комплексно охарактеризовано польові дослідження території Полісся України, проведені в 1945—1980-х рр. співробітниками російських і білоруських етнологічних осередків, а також московськими етнолінгвістами та представниками інших народознавчих центрів Росії, України та Білорусі у рамках реалізації програми «Полесского этнолингвистического атла­са». Особлива увага звернена на їхню географію, методику проведення, тематику та наукові результати.
Читати »

Особистісно-духовний розвиток засобами образотворчого мистецтва
У статті розглядається проблема втілення образу матері у творах образотворчого мистецтва з точки зору впливу на різні напрями особистісно-духовного розвитку людини. Зокрема, образ матері представлено у міфологічному, сакральному, мистецькому аспектах через репрезентацію відповідних творів образотворчого мистецтва (іконопис, живопис, скульптура). Зміст статті може успішно використовуватися студентами і викладачами різноманітних навчальних закладів у підготовці та проведенні занять з образотворчого мистецтва, а також у факультативній та позаурочній роботі.
Читати »