« 2017. № 5 (137)

Народознавчі зошити. 2017. № 5 (137). С. 1038—1046

УДК: 721:7 034.7 (477.83/.86)

DOI https://doi.org/10.15407/nz2017.05.1038

САДОВО-­ПАРКОВЕ МИСТЕЦТВО: СТРУКТУРА, ФУНКЦІЇ, СТИЛЬОВІ ОЗНАКИ

Тарас Вікторія Ярославівна — кандидат архітектури, старший науковий співробітник, докторант Інституту народознавства

Національної академії наук України

проспект Свободи, 15, м. Львів, 79000, Україна

Контакти: (067)2703221; e-mail: ina@mail.lviv.ua

Анотація: Розглядається поняття стилю, стилізації, моди та типології в садово-­парковому мистецтві. Визначені базові терміни. Показано тяглість розвитку садово-­паркового мистецтва.

Ключові слова: садово-­паркове мистецтво, стиль, ланд­шафт­но­-планувальний уклад, ландшафтно-­планувальна компо­зиція, садово-­паркові закладення.

Надійшла 25.07.2017

Список використаних джерел

  1. Винкельман И. История искусства древности / И. Вин­кельман. — Ленинград, 1933.
  2. Винкельман И. Избранные произведения и письма / И. Винкельман. — Москва ; Ленинград, 1935.
  3. Виноградов И.И. Проблема авторства и теория стилей / И.И. Виноградов. — Москва, 1961. — С. 7.
  4. Winkelmann I.I. Geschichte der Kunst des Altertums / Win­kelmann Iohann Ioahim. — Wien : Wissenschaftliche Buch­gesellschaft ; Auflage : Nachdruck der Ausgabe, 1934. — 423 s.
  5. http://indasad.ru/landshaftniy­dizayn/istoricheskie­stili­oformleniya­sada.
  6. http://green­design.ho.ua/styles_s05.htm http://www.julsonscape.ru/news/ 38/37/sozdaem­sad­v­anglijs­kom­stile­zhivopisnaya­klassika.html.

читати публікацію»

Наші автори
Особистісно-духовний розвиток засобами образотворчого мистецтва
У статті розглядається проблема втілення образу матері у творах образотворчого мистецтва з точки зору впливу на різні напрями особистісно-духовного розвитку людини. Зокрема, образ матері представлено у міфологічному, сакральному, мистецькому аспектах через репрезентацію відповідних творів образотворчого мистецтва (іконопис, живопис, скульптура). Зміст статті може успішно використовуватися студентами і викладачами різноманітних навчальних закладів у підготовці та проведенні занять з образотворчого мистецтва, а також у факультативній та позаурочній роботі.
Читати »

Особливості формування ідентифікаційного простору України наприкінці ХХ — на поч. ХХІ ст.: конфесійний аспект
У статті розглядаються особливості формування ідентифікаційного простору України кін. ХХ — поч. XXI ст., зокрема аналізуються перспективи участі Церкви у становленні української громадянської нації в умовах поліконфесійного суспільства. Автор намагається поєднати макроі мікропідходи, приділяючи особливу увагу аналізу повсякденного життєвого досвіду сучасних українців із широким використанням авторських емпіричних досліджень.
Читати »

Феміністська парадигма в культурній та соціальній антропології: західний досвід
У статті представлено докладний критичний огляд класичних праць в ділянці феміністської антропології; авторка висвітлює процес становлення та розвитку феміністської методології в культурній та соціальній антропології Західної Європи та США. Авторка послідовно висвітлює та порівнює ідеї, погляди та аргументи провідних дослідників, аналізує сутність наукових дискусій навколо ключових тем феміністського аналізу культури (про причини та механізми субординації та маргіналізації жінок), простежує еволюцію основних понять та теоретичних підходів феміністської антропології протягом 1970—1990-х років. Стаття дозволяє зрозуміти витоки сучасних гендерних студій в етнографічних дослідженнях.
Читати »